کاربر گرامی لطفا جهت تکمیل اطلاعات شخصی اینجا را کلیک کنید.

راهنمای سایت

منوها


 • خانه

  صفحه اصلی و یا همان Homepage سایت است که در آن اخبار مهم سایت و آخرین مجموعه های صوتی افزوده شده به اطلاع بازدیدکنندگان می رسد.

 • کتابهای صوتی

  این بخش عمدتا به کتابهای صوتی داستانی ،رمان از سطح 1 تا +6 اختصاص یافته که می توانید تمرین های سایت بر روی آنها انجام دهید.

 • آزمون ها

  در این بخش تمرینهای خود را بر روی کتابهای آمادگی آزمون های IELTS و یا TOEFL انجام خواهید داد. در آینده نزدیک تست های این کتابها نیز بر روی سایت قرار داده خواهدشد.

 • اخبار

  در این بخش تمرین های خود را بر روی اخبار شبکه های خبری مانند BBC ، CNN و ... انجام می دهید.

 • گوناکون

  در این بخش فایل های صوتی سخنرانی های تاریخی، متن های مستند و موارد گوناگون دیگر برای تمرین وجود دارند که می توانید از آنها جهت تمرین استفاده نمایید.

نحوه تمرین کردن


انتخاب مجموعه صوتی

با ورود به هریک از بخش های سایت از طریق منوی کاربری عناوین صوتی مرتبط نشان داده می شوند که با استفاده از ابزار موجود می توانید بر اساس سلیقه، زبان، و سطح دلخواه عناوین نشانداده شده را محدود نمایید.
کتابهای صوتی با کلیک بر روی هریک از عنوان ها صفحه ای باز می شود که در بالای آن توضیحات لازم آورده شده و در پایین آن لیستی ازفایل های صوتی وابسته به آن عنوان جهت تمرین در دسترس قرار داده شده است.
شرح کتاب صوتی طول یک فایل صوتی بین 5 تا 30 دقیقه متغیر است و تعدادجملاتی که پوشش می دهند از 50 تا 400 جمله می باشد. به ازا، هر فایل صوتی در حال حاضر سه نوع تمرین با عناوین Free Listening ، Transcribe و Word Puzzle وجود دارد که در ادامه شرح آنها آورده شده است.

تمرین Free Listening

این بخش از سایت برای گوش دادن به کتابهای صوتی همراه با پخش زیرنویس انگلیسی آن می باشد. گوش دادن به فایل صوتی

تمرین Transcribe

Transcribe نوعی تمرین است که در آن ابتدا به متن صوتی گوش داده و سپس سعی می کنید آنچه شنیده اید را تایپ کنید. برای اینکار ابتدا بر روی آیکن از صفحه توضیحات کتاب کلیک کنید تا صفحه مربوط به این تمرین بازشود.
بر روی دکمه پخش کلیک کنید تا یک بخش کوتاه از فایل صوتی پخش شود. سپس آنچه شنیده اید را در محل مخصوص آن تایپ کنید.
ارزیابی
برای ارزیابی آنچه نوشته اید دو راه وجود دارد.
حالت اول (پیش فرض): در صورتی که کلمه ای را به اشتباه تایپ کنید پس از آنکه دکمه SPACE را زدید آن کلمه به رنگ خاکستری درآمده و زیر آن یک خط قرمز کشیده می شود. درصورتی که ماوس را بر روی کلمه مورد نظر خود نگهدارید شکل صحیح آن کلمه نمایان می شود.
تمرین transcribe حالت دوم: برای ارزیابی به شیوه درجا مطابق شکل بر روی آیکن تنظیمات کلیک کرده و گزینه نگذار غلط تایپ کنم را انتخاب کنید. در این حالت به محض تایپ یک کاراکتر غلط آن کاراکتر پاک شده و مکان نما به آخرین مکان جمله انتقال می یابد. این کار تا وقتی که کاراکتر صحیح را تایپ نکرده باشید ادامه پیدا می کند.
پاک کردن خودکار غلطها‍‍‍‍‍‍‍‍ جهت سریعتر انجام دادن تمرین از بخش تنظیمات تعویض خودکار جمله را انتخاب نمایید بدین معنی که بعد از تکمیل هر جمله، جمله بعدی بلافاصله پخش شود.

تمرین Word Puzzle

برای انجام این تمرین ابتدا بر روی آیکن از صفحه توضیحات کتاب کلیک کنید تا صفحه مربوط به این تمرین بازشود.
در این تمرین که ساده تر از تمرین Transcribe می باشد کافی است ابتدا دکمه پخش را زده و پس از شنیدن یک عبارت کوتاه بر روی کلمات به هم ریخته شده در قسمت پایینی کلیک کنید تا به ترتیب در قسمت فوقانی سر جای درست شان قرار بگیرند. در صورتی که کلمه را درست انتخاب کرده باشید رنگ آن سبز خواهد بود. اما اگر کلمه را به اشتباه انتخاب کنید رنگ آن قرمزخواهد بود. برای راهنمایی در انتخاب کلمه درست در جاهای خالی به تعداد حروف آن کلمه خط تیره (-) قرار داده شده است. در صورتی که کلمه ای را به اشتباه انتخاب کردید با کلیک دوباره بر روی آن آنرا به جای خود برگردانده و کلمه دیگری را انتخاب کنید.
پاک کردن خودکار غلطها‍‍‍‍‍‍‍‍ جهت سریعتر انجام دادن تمرین از بخش تنظیمات تعویض خودکار جمله را انتخاب نمایید بدین معنی که بعد از تکمیل هر جمله، جمله بعدی بلافاصله پخش شود.

امتیاز دهی

امتیاز دهی در دو تمرین Transcribe و Word Puzzle انجام می شود و از یک فرمول ساده پیروی می کند که حاصل تقسیم تعداد کلمات هر عبارت بر مدت زمانی (بر حسب ثانیه) است که صرف کامل کردن آن عبارت می کنید. با این حساب هر چقدر سریعتر عبارت شنیده شده ‍‍را تایپ کنید و یا کامل کنید امتیاز شما بالاتر خواهد بود.
امتیازدهی برای ذخیره امتیازات خود از دکمه ذخیره استفاده نمایید.
توجه: آیکن Save تنها وقتی نشانداده می شود که با نام کاربری خود در سایت وارد شده باشید.

عضویت در سایت


 • ثبت نام

  برای ثبت نام در سایت بر روی لینک موجود در بالای صفحه کلیک کنید تا صفحه مربوطه باز شود. فیلدهای اجباری برای ثبت نام فیلدهای نام خانوادگی، ایمیل و نحوه آشنایی با سایت هستند. در صورتیکه شماره موبایل خود را وارد نمایید امکان برقراری ارتباط سایت با شما سریعتر خواهد بود. پس از وارد کردن کد امنیتی و فشردن دکمه ثبت نام رمز عبور شما به ایمیلتان ارسال خواهد شد و اگر شماره موبایل صحیح را وارد کرده باشید یک اس ام اس حاوی رمز عبور نیز برای شما ارسال خواهد شد.

 • ورود

  ایمیل شما همان نام کاربری تان می باشد. برای دریافت رمز عبور به ایمیل خود مراجعه کنید و در صورتیکه شماره موبایل خود را وارد کرده باشید رمز عبور برایتان پیامک خواهد شد.
  درصورتیکه رمز عبور خود را فراموش کرده اید بر روی لینک (رمز عبور خود را فراموش کرده ام) کلیک کنید تا در صفحه مربوطه آنرا بازیابی کنید.

اعتبار زمانی


 • اعتبار زمانی چیست

  با خرید اعتبار زمانی می توانید به طور نامحدود از همه امکانات سایت در مدت زمان مشخص ( مثلا 1 ، 7 یا 15 روز ) استفاده نمایید. توجه داشته باشید که استفاده از سایت به شکل تک کاربره است. یعنی دو کاربر به طور همزمان نمی توانند با یک نام کاربری وارد سایت شوند و در صورت ورود یکی دیگری از سایت بیرون رانده خواهد شد.

  راهنمای بسته ها


  بسته 1 ماهه: با خرید بسته 1 ماهه قادر هستید به مدت 30 روز از زمان خرید از تمرینهای Word Puzzle و Transcribe و پخش با زیرنویس برای همه کتابهای صوتی و سایر مجموعه های صوتی تنظیم شده در سایت استفاده نمایید.

  بسته 2 ماهه: با خرید بسته 2 ماهه قادر هستید به مدت 60 روز از زمان خرید از تمرینهای Word Puzzle و Transcribe و پخش با زیرنویس برای همه کتابهای صوتی و سایر مجموعه های صوتی تنظیم شده در سایت استفاده نمایید.

  بسته 3 ماهه: با خرید بسته 3 ماهه قادر هستید به مدت 90 روز از زمان خرید از تمرینهای Word Puzzle و Transcribe و پخش با زیرنویس برای همه کتابهای صوتی و سایر مجموعه های صوتی تنظیم شده در سایت استفاده نمایید.


  توجه کنید که بدون داشتن اعتبار زمانی از هر مجموعه صوتی تنها 2 جمله قابل تمرین است. ضمن اینکه با داشتن اعتبار زمانی قادر هستید رکوردها و امتیازاتی که پس از تمرین هر جمله کسب می کنید را ذخیره نمایید.

 • خرید اعتبار زمانی

  برای خرید اعتبار زمانی بر روی لینک مربوط در بالای صفحه کلیک کرده تا صفحه مربوطه باز شود. در صورتیکه کد تخفیف در اختیار دارید ابتدا آنرا در محل مخصوص وارد کنید سپس برای خرید هر یک از بسته های زمانی بر روی آن کلیک کنید تا به صفحه سفارش محصول هدایت شوید.
  صفحه سفارش به نوعی پیش فاکتور محسوب شده و آنجا باید خرید خود را نهایی نمایید. پس از تایید به صفحه بانک هدایت می شوید که در آن جا با در اختیار داشتن رمز خرید اینترنتی مبلغ نهایی را پرداخت خواهید کرد.
  دقت نمایید که آدرس پرداخت به صورت امن شده شبیه به شکل زیر باشد.
  پس از پرداخت موفق به صفحه تکمیل فرایند خرید هدایت می شوید که در اینجا کد تراکنش به شما نشانداده می شود. با فشردن دکمه تکمیل فرایند خرید این کد به همراه فاکتور خرید برای شما ایمیل خواهد شد و در صورتیکه موبایل خود را صحیح وارد کرده باشید این کد برایتان پیامک نیز خواهد شد. توجه داشته باشید که برای افزوده شدن اعتبار زمانی باید دکمه تکمیل فرآیند خرید را بزنید.